אסון כזה, בקטנה

ביום רביעי בעוד נוהגת בכבישי ישראל, נקלעתי בטעות לראש העין. חשוב לי להדגיש שזה לא היה מרצון. אף אחד לא מגיע מרצון לראש העין. ושימו לב, הכנתי גם תירוץ: זה היה יום שרבי ואביך במיוחד, מה שגרם לתקלות מאד רציניות בלווייני הניווט וככה יצא שהגעתי אליה. בטעות.

אחרי חצי שעה של מריבה קונסיסטנטית עם הג'יפיאס, שקלתי להכניס לדרייב ופשוט לנהוג לאן שהרוח החמה עד כדי בלתי נסבלת תיקח אותי, אבל האופציות לא היו משהו. כי הרי ידוע לכל שמראש העין אפשר להגיע רק לשני מקומות: לאריאל שבשטחים. או גרוע יותר, לפתח תקווה.

לא משנה איך, אבל בסוף נחלצתי מראש העין, אספתי את מה שצריך והמשכתי לראשון לציון (טוב. את זה כבר אין לי איך לתרץ). בעוד נוהגת בכביש 4 השעה נהייתה גם היא 4 ואני מיד הגברתי הרדיו מתוך יראת כבוד למהדורת חדשות. ואז הקריין מתחיל: "אסון בהר הרצל".

אסון? אוי ואבוי. דרמה ומתח ברכב. אני מגבירה אפילו יותר. מה קרה?

"הרוגה ומספר פצועים בקריסת עמוד תאורה בהר הרצל במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות"

הולד יור הורסס, אדון קריין. אירוע מצער והכל, אבל אסון? כמו אסון המסוקים? כמו אסון המכביה? כמו אסון צ'רנוביל?

בינתיים נגמרה הידיעה על האירוע, שהכילה גם אינסרטים מכל חובש או פראמדיק שנכח בזירה.  אחרי זה, עוד ידיעה. הפעם על תאונת דרכים אי שם בדרום. שניים או שלושה הרוגים, לא זוכרת בדיוק. אף אחד שם לא הגדיר את זה אסון ואפילו לא אסון משולש (בכל זאת, מספר ההרוגים באסון הזה גדול פי שלושה מבאסון של הידיעה הקודמת). ובצדק. זה לא אסון.

כי לא הכל "אסון", ולא כל אירוע הוא "נורא" ו"קשה". כן, גם הוא קורה בהר הרצל וגם אם ההרוגה היא קצינה צעירה.

מצד שני, כל האסונות האמתיים שלנו לא ממש זוכים לכותרות מפוצצות. תראו למשל את האסון שנקרא היחס של מדינת ישראל לניצולי השואה, והיחס של מדינת ישראל לקשישים.

ויש את האסון הנורא הזה של הזנחת מערכת הרפואה הציבורית. יודעים כמה מתו/מתים/ימותו באסון הזה? ועדיין, אף אחד לא יקרא לזה אסון.

טוב נו, אי אפשר להאשים אותם. כלומר, אותנו. האסונות האלו כמו קונסטרוקציות של תאורה. הן מרחפות מעלינו כל הזמן ואנחנו לא נשים לב אליהן עד שהן יתרסקו לנו על הראש.

גם המילה טרגדיה, אגב, נשחקה עד דק. כל דבר הוא טרגדיה. וזאת זילות. מקטין את הטרגדיה הגדולה באמת. זה שנקלעתי השבוע לראש העין.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s