למי קראת נאצי?

ממשלת נתניהו והכנסת הצייתנית שלה מעניקה כל הזמן רגעים קטנים של נחת. היום, למשל, עבר בקריאה טרומית שאוסר שימוש במילה נאצי. ובגלל שכל חוק צריך שיניים, אז העונש למי שלא יצנזר על עצמו מגיע לחצי שנה בקלבוש. אה, ואם תחליטו להשתמש ביאצי, באצי או מאצי במקום – זה לא יעזור. המדים של שב"ס כבר מחכים לכם.

נכון, החוק הזה מטומטם, אבל השמאלנים מפגרים יותר. למה? כי אי אפשר בכל פעם שהמדינה מוותרת על כמה מעקרונות היסוד של הדמוקרטיה מיד להשוות אותה לגרמניה הנאצית. יש עוד כמה תחנות בין הקטר הדוהר בפראות של ממשלת נתניהו לתחנה הקטנה טרבלינקה*.

זה לא שאסור להשוות, מותר להשוות**. אבל בינינו, לפעמים שנאת זרים היא סתם שנאת זרים. וזה שאנחנו מרכזים אותם במחנות לא אומר שאנחנו הולכים להמית אותם בגז. (זה ישראל פה, אם יש גז בסביבה הוא מיד יימכר בזיל הזול לתשובה שישווק אותו בכל נקודה בפלנטה שאינה ישראל. חיל הים יאבטח). ונניח, שכן נרצה להוציא להרוג? תרגעו, אין לנו אפילו משנה סדורה על איך להשמיד את אויבנו ולמחות את זכרם מעל פני האדמה, שלא לדבר תכנית אופרטיבית. ובכלל, אנחנו לא נהיה לעולם להיות מכונת השמדה יעילה, משומנת ומתוקתקת. זה ישראל פה, גם אם נתאמץ, אין לנו יכולת להיות יעלים או מתוקתקים. המקסימום שאנחנו מסוגלים לו זה לינץ' פה או טבח ספורדי שם (וגם האחרון נראה פחות סביר, עכשיו כששרון התפגר).

אז תרגיעו, אנחנו לא גרמניה הנאצית***. יש מספיק השוואות שאפשר לעשות מבלי להעצים את העוול שאנחנו עושים למימדים מפלצתיים או להקטין את מעשי הנאצים למשהו בסדר גודל של החלק שאחראי על תרבות הדיבור במח של מירי רגב. נגיד, פוטין תמיד יכול להיות דוגמה טובה. גם בני החסות שלו מהעמים הסלאביים שהדמוקרטיה שלהם לוקה במחלה אוטואימונית – סוגרים לכם את הפינה.

ועם כמה שהרפרנס לגרמניה הנאצית מטומטם – הממשלה מטומטמת יותר. אז נכון, גם אני הייתי מתעצבנת אם היה מיעוט זניח שצווח כמו חולה טחורים ביום של עצירות קשה בכל פעם שאני עושה משהו שמגביל את חופש הביטוי או זכויות הפרט. אבל בחייאת, ממשלה, יש דרכים אחרות למגר את זה, כמו למשל לחתום על מדיניות הגירה חופשית בין ישראל לגרמניה (ליתר דיוק, בין תל אביב לברלין) או לתת למיעוט הצווחן כלים להרחיב את עולם הדימויים שלו (שמעתי שפירון בשוונג של רפורמות).

לחוקק חוק נגד התופעה, אם לומר זאת בעדינות, זה ממש מטומטם. כמה מטומטם? כמעט כמו להחליט שהדרך הכי טובה להתמודד עם נהיגה בשכרות או אלכוהוליזם בקרב בני נוער היא באמצעות איסור על מכירת אלכוהול אחרי השעה 11 בלילה.

אבל ממשלת ישראל, למזלנו, לא סובלת מטחורים. היא סובלת מלקות שנקראת היפר-אקטיביזם חקיקתי. מחלה שגורמת לממשלה לשלשל חוקים בכל פעם שהאזרחים עושים משהו שמציק לה בעין. סליחה, טעות באבחנה. המדינה לא סובלת מהיפר-אקטיביזם חקיקתי כמו שהיא סובלת מפרנויה. מיעוט קטן ומבוטל לא מפסיק לתקוף אותה, הציבור לגמרי לא משתכנע מהם, כוחה רק הולך ומתחזק ובכל זאת – חרדה קיומית. איכה זה נטפל בבוגדים? נחוקק חוקים שיקשו עליהם לפעול. חוק העמותות, חוק לשון הרע, חוק הנאציזם. הכל הולך. ואם בג"ץ יפסול את זה? אז נפסול את בג"ץ (טו מאץ' אקטיביזם שיפוטי קן קיל יו).

עכשיו, קבלו מספר דוגמאות לגבי איך עוקפים את החוק המטומטם. לקח לי לא מעט זמן לכתוב את זה. לא מפאת ההשקעה, אלא משום שהקלדתי ביד אחת. בשניה עשיתי אצבע משולשת לממשלת ישראל.

מילון נאצי – עברי:

 • אל תאמר: "לחברת הכנסת הזאת יש לב נאצי קר ואכזר",  אמור:  "חברת הכנסת הזאת, ברגע שנכנסה לחדר, נהיה קר כמו באקציות לדכאו, 1942."
 • אל תאמר: "חתיכת נאצי גלוח ראש", אמור: "שפם חמוד יש לך. מזכיר את זה של צ'פלין, אבל לא בדיוק".
 • אל תאמר: "די להתחרמן מזה שכולאים את כל הכושים במחנות בנגב כמו אחרון הנאצים", אמור: "תגיד, איזה ז'אנר פורנו אתה אוהב? אווה בראון אנאלי? אווה בראון בגנג בנג? אווה בראון עם גמדים תוך כדי שמנגלה מבצע ניסויים?"
 • אל תאמר: "ממשלה של נאצים. עושה לנו רק נזק דיפלומטי", אמור: "מצבנו בעולם מעולם לא היה טוב יותר. מוסוליני והיפנים עומדים בתור כדי לשתף איתנו פעולה".
 • אל תאמר: "נוער הגבעות הם חניכים מצטיינים בהיטלר יוגנד", אמור: "בחורים מאד נחמדים נוער הגבעות. רק באו לבני דודים שלהם הביתה, בטעות שברו את כל הזכוכיות ובדרך החוצה הסיגריה הציתה את הספריה עם הספרי קודש. קלאמזים".
 • אל תאמר: "הוא מתלבש מוקפד ומסודר כמו נאצי במסדר בוקר", אמור: "אחלה בגדים, מזכיר מאד את הסטייל שהלבישו את רבין בתקופה שלפני שהוא נרצח".
 • אל תאמר "יא חתיכת נאצי, מאיפה אתה מביא את כל השקרים האלה על זרים?" אמור: "לני ריפנשטאל התקשרה, רצתה להתייעץ איתך על סרט חדש שהיא מצלמת."
 • אל תאמר "הופתעתי לשמוע שמישהו משכיל כמוהו מדבר כמו יודונאצי", אמור: "מדובר בבחור תרבותי למדי. כל היום טוחן אופרות של וגנר".
 • אל תאמר: "אשכנזים מסריחים, חבל שהנאצים לא סיימו את העבודה", אמור: "קיבלת דרכון פולני? אז אתה עובר עכשיו לאירופה? יופי, אני מתקשר לכנס מחדש את ועידת ואנזה".
 • אל תאמר: "הטוקבקיסט הנאצי הזה היה כותב גרסה עדכנית של מיין קאמפף, אם הוא רק היה שולט בכללי התחביר", אמור: "תגיד אחי, אתה לא זה מהסרטון ביוטיוב של ההוא שמתעצבן כל פעם על משהו אחר? חחח הכי אהבתי את הזה שאתה מתעצבן על חניה בתל אביב!"

 

 

* אם משתמשים בהגיון שמאחורי ההשוואה של אריאל שרון למשה רבנו, אז זה לא כזה מופרך להשוות את ישראל לגרמניה הנאצית.

** כנ"ל

** דאבל כנ"ל

מחשבה אחת על “למי קראת נאצי?

 1. כתבת משפט חדש במקום "נוער הגבעות הם חניכים מצטיינים בהיטלר יוגנד",
  אבל אין שום מניעה להגיד את המשפט הנ"ל!

  עצוב כמה שמה שאת כותבת הוא לא מצחיק

  אבל נכון

  ומצחיק

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s