פניה אישית ממפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו

אזרחים יקרים, אני יודעת שביני וביניכם אין הרבה אינטראקציה. אתם בבתי קפה בתל אביב, אני במטה הכללי בירושלים. אתם מעשנים חום בסתר בדירות שלכם, אני לובש מדים כחולים בגאווה ברחוב. ובעיקר, אתם מזמינים ניידת – ואני לא שולח. אבל עכשיו, יותר מתמיד, הגיע הזמן לדו שיח.

בתקופה האחרונה, כך נרמז בכל מיני מקומות, משטרת ישראל לא עושה את העבודה בזמן. כמה נשמות טובות יאמרו שאפילו באיחור. לכן החלטתי הפעם להקדים תרופה למכה ולהגיע כבר בשלב מוקדם זה של הקיץ עם האנרקיסטים השמאלנים שרואים בהפרת הסדר הציבורי כעיסוק/תחביב לגיטימי לחודשי הקיץ.

בהפגנות האחרונות ייתכן ופגשתם התנהגות נחושה מצד השוטרים, שהשתמשו בכוח הזרוע. כלומר, השתמשו בכוח כדי לשבור לכם זרוע טרם הם מעלים אתכם לניידת.

חשוב לציין כי לא מדובר בהוראה מגבוה, אלא ביוזמה מקומית של שוטרים שקראו ושמעו על חוסר הביטחון ברחובות העיר, והחליטו לשים סוף לתופעה. וכידוע, אין לעשות איפה ואיפה בין אזרחים ובין נתינים זרים. בין דרום תל אביב לבין הכניסה למצודת זאב. גורלכם אחד והוא נקשר באזיקים שהם רכוש משטרת מרחב ירקון.

עם זאת, אנחנו גם פתוחים לביקורת. משטרת ישראל מעולם לא חששה מביקורת – בעיקר מאז שהממ"ח שלנו גילה את כפתור הבלוק בפייסבוק. ועל מנת לאפשר לאגדות האורבניות על אלימות משטרתית להמשיך ולזרום, נקטנו בצעד חריג והחלטנו לסמן את העיתונאים בתג. ממש כפי שאנו מסמנים את השוטרים הסמויים שלנו באוזניות, מבטים מחשידים וכתמי זיעה שמעידים על המתח הרב שהם שרויים בו.

עבורנו, וגם עבורכם, כלי התקשורת ימשיכו לעשות את עבודתם נאמנה בלי לחשוש ממעצר אלים (אם כי אין אנו פוסלים בשלב זה את האפשרות של מעצר רגיל). הם ימשיכו להקליט, לצלם ולדווח על מקרים חריגים של הפעלת כוח בלתי סביר למערכות התקשורת בהן הם מועסקים. שם כבר ימנעו את שידור החומרים מסיבות שאינן קשורות במשטרה, אלא בכסף (והרי מה לנו ולכסף).

תג הזיהוי, לידיעת העיתונאים, הוא תג אישי ואינו ניתן להעברה. מי שיחליט שלא לענוד את התג, יזוהה ויזואלית באמצעות המאגר הביומטרי. אמנם אין ברשותנו את בסיס הנתונים של המאגר, אבל אנו צופים את זליגתו לרשת בימים הקרובים והממ"ח שלנו כבר ידע לשים עליו יד.

אני יודע גם שבזמן שהפגנתם לא הבנתם איך קרה שרק ימים ספורים לפני שיצאתם לרחובות המשטרה עצמה יצאה לא משהו כשלא הגיעה לזירת רצח בפארק, הטרדה מינית בחוף ועוד רבים וטובים.  התשובה תמונה בכך שאונס אחד או פעמיים רצח לא מסכנים את יציבות השלטון בישראל. קבוצת אנרקיסטים כמוכם – דווקא כן. זה מה שאנחנו אומרים לשוטרים שלנו, שכמובן מיד שואלים מה זה יציבות, שלטון ואנרקיסטים. אנחנו כמובן לא עונים להם ברצינות, כי הדבר האחרון שאנחנו מעוניינים בו, כמו עם כל אדם שבקושי שורד כלכלית במדינה הזאת, זה שהם יתחילו לחשוב באופן עצמאי.

וגם כבוד השר אהרונוביץ' מבקש ממני להבהיר עכשיו כי אנשינו לא מגיעים באיחור כדי למנוע רצח, הם רק מקדימים לקראת הרצח הבא.

מילה אחרונה לקראת הקיץ:

כבוד השר אהרונוביץ' ואנוכי הכנו את המשטרה לקראת אירועי המחאה והקצבנו לצורך כך משאבים רבים. בעקבות הערכת מצב שקיימנו, הגענו למסקנה שהאולימפיאדה, היורו, החגים המוקדמים וגם הבחירות המאוחרות יגרמו לכך שהמחאה לא תהיה המונית (ולכן החלטנו להעביר את התקציב למטרות אחרות, בראשן הצבת ניידות מתנ"א לאיתור עברייני מהירות בכבישים).

כמו כן, הובא לידיעתי שרון חולדאי, ראש עיריית תל אביב, לא יאפשר לכם להקים אוהלים ברוטשילד ובשום רחוב אחר. אנחנו, במשטרה, לא נמנע מכם את זכויותיכם. בתחנות המשטרה השונות ובבתי המעצר ערוכים להלין אתכם במהלך חודשי הקיץ. בואו בהמוניכם.

בכבוד רב,

רב ניצב יוחנן דנינו

מחשבה אחת על “פניה אישית ממפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s